Zabawa klockami w dzieciństwie była z pewnością wspaniałym doświadczeniem. Część z nas nadal pragnie, abyśmy mogli towarzyszyć naszym dzieciom i wrócić do takiej zabawy. I nie ma w tym nic dziwnego. Klocki to wspaniały wynalazek – wspaniały w swojej prostocie. Zapewniają one całe mnóstwo godzin wciągającej zabawy. Dają one pole do popisu wyobraźni. Towarzyszą one dzieciom w rozwijaniu najważniejszych umiejętności na różnorakich etapach życia. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów klocków, ale z pewnych względów warto zdecydować się na klocki Cobi. Warto w nie zaopatrzyć z kilku głównych względów.

Główna zalety zabawy klockami Cobi

Ta mała, niepozorna zabawka zasadniczo wspomaga rozwój najważniejszych umiejętności, niezależnie od wieku. Naukowcy dowiedli tego już niejednokrotnie. Warto zaznaczyć, że dzieci mogą bawić się klockami Cobi, ponieważ uczą one samodzielności. Ponadto, klocki cobi (bezkompromisowa jakość i profesjonalna obsługa – sklep online) intensywnie wspierają koordynację ręka-oko i sprawność manualną dzieci. Kolorowe elementy zachęcają je do chwytania, przenoszenia w różne miejsca i wykonywania bardziej precyzyjnych ruchów. Niewiele uwagi poświęca się jednak temu, że te małe ruchy prowadzą ostatecznie do osiągnięcia przez niemowlęta kamieni milowych niezależności.

Układanie klocków i logiczne myślenie

Nic dziwnego, że budowanie z klocków wiąże się z kształtowaniem logicznego myślenia i poznawaniem świata przyczynowo-skutkowego. Dotyczy to budynków i budowli, które należy odrestaurować, ale nie rozebrać. Dla dzieci jest to doskonała lekcja fizyki i matematyki. Wystarczy dostosować klocki Cobi do wieku i umiejętności dziecka. Proces uczenia się jest całkowicie naturalny: dla najmłodszych dzieci w wieku 3 i 4 lat zaleca się prosty zestaw dużych elementów. Układanie klocków to także świetna zabawa, która uczy dzieci kształtowania wyobrażeń przestrzennych i obserwowania zależności, jakie powstają pomiędzy poszczególnymi elementami. Młodsze dzieci mogą używać klocków do nauki nazw.